منظور از Local Host و فایل hosts چیست؟

منظور از Local Host و فایل hosts چیست؟

سلام به شما همراهان همیشگی هیواوب

در این قسمت از مقاله می خواهیم به معرفی local host  و فایل Hosts بپردازیم.

منظور از Local Host چیست؟

هاست در اصطلاح، به سرور، یا کامپیوتری گفته می شود که توانایی ذخیره و نگهداری فایل های وب سایت شما را دارا می باشد.یا به تعریف دیگر host فضایی از هارد دیسکی است که بصورت مدیریت شده در اختیار شما قرار می گیرد این فضا رایگان نیست و شما بایستی در بازه های زمانی معین برای آن هزینه کنید. تمامی وب سایت هایی که طراحی می شوند و در اختیار شما قرار می گیرند، در نهایت باید در اینترنت قرار بگیرند و همه آن ها نیازمند فضایی به نام هاست یا میزبان برای ارائه سرویس خود هستند. هاستنیگ سرویس یا Hosting Service به شرکت یا سرویس دهنده ای گفته می شود که خدمات هاست را به ما ارائه می دهد.
Local host محیطی است برای تست و اجرای برنامه‌های تحت وب، به خصوص اجرا و تست زبان‌هایی که به زبان سرور مانند PHP و Python و… . نزدیک باشند. با توجه به این نکته که راه‌اندازی local host برای هر زبان ممکن است متفاوت باشد!
اکثر طراحان سایت برای انجام پروژه های خود از لوکال هاست (local host) استفاده می کنند. لوکال هاست،یعنی این که شما از کامپیوتر شخصی خودتون به عنوان یک سرویس دهنده یا همان هاست استفاده کنید.
جهت استفاده از سیستم کامپیوتر شخصی خودتون به عنوان یک سرور روش های متعددی وجود دارد.

host

فایل hosts چیست؟

در سیستم عامل ویندوز و سیستم عامل های دیگر، فایل Hosts کار پیوند دادن اسامی به آدرس های IP را بر عهده دارد. این اسم ها، آدرس هایی مانند www.hivawebdesign.com  هستند که شما هر روز آن ها را مشاهده می کنید. اما کامپیوترها در اصل از آدرس های IP برای پیدا کردن وبسایت ها استفاده می کنند. با وجود دانستن اسم سایت ها، دیگر نیازی به بخاطر سپردن اعداد طولانی برای بازکردن سایت ها نخواهد بود.
استفاده از اسم یا  IP شما را به سایت hivawebdesign خواهد برد. اگر شما اسم سایت را وارد کنید برای باز شدن صفحه ی مورد نظر ابتدا اسم باید به آدرس IP ترجمه شود اما اگر درابتدا شما آدرس IP را وارد کنید دیگر تبدیل IP به اسمی وجود ندارد.

host

 یکی از گام هایی که در تبدیل اسم به آدرس IP برداشته می شود، فایل hosts موجود در کامپیوتر است.
این فایل به کامپیوتر شما می گوید که چه اسمی به IP ترجمه شده است که کامپیوتر شما بتواند آن را پیدا کند. اگر این IP در فایل Hosts شما موجود باشد، کامپیوتر کار جستجو را متوقف می کند و مستقیما به سایت مورد نظر می رود. اما اگر موجود نباشد، کامپیوتر به سراغ سرور DNS برای کسب اطلاعات در مورد سایت می رود.
امیدواریم که این مقاله ی آموزشی برای شما مفید باشد.
با سپاس از همراهی شما

 

هیواوب مجری پروژه های طراحی سایت و بهینه سازی سایت
پشتیبانی و مشاوره ی رایگان در زمینه ی طراحی سایت و بهینه سازی ( سئو )
 

 

host host

hivaweb
1 نظر
  • نوشته شده در3:03 ب.ظ, آبان 23, 1397

    تشکر از بابت مطالب جامع و کاملی که ارائه می نمائید

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت